Okolí a tipy na výlet


     Chalupa se nachází v malebné kotlině mezi Broumovskými stěnami a Javořími horami. Samotná tato oblast je turisticky atraktivním místem.


     V nedalekém Broumově (5 km) stojí za vidění spousta historických památek, především barokní klášter sv. Vojtěcha. Po celé kotlině je pak unikátní památkou soustava barokních kostelů nacházejících se téměř v každé obci našeho výběžku.


     Pro milovníky přírodních krás stojí za zmínku skalní útvary Broumovských stěn a horolezecky proslulá skalní města v Teplicích a Adršpachu.


     Nedaleký lyžařský areál Janovičky (4 km) skýtá vyžití jak pro milovníky sjezdového lyžování, tak zde bývá upraveno několik kilometrů běžeckých tras. Další možnost sjezdového lyžování je v Teplicích nad Metují (12 km).


     Broumov je pohraničním městem a tak je zde možné překročit hranice do Polska: Klodzko - museum, Osowka - podzemní továrny aj.


     Další zajímavá místa se nacházejí ve vzdálenějším okolí. Za vše bychom mohli doporučit Krkonoše, Orlické hory, vodní nádrž Rozkoš, pevnost Dobrošov, pevnost Josefov, ZOO Dvůr Králové nad Labem a zámky v Náchodě, Novém Městě nad Metují, Opočně, Ratibořicích a další…

Další informace na www.broumovsko.cz